Ultimate World Cruise, czyli rejs dookoła świata!

Siedem kontynentów, 150 przystanków na trasie w 65 krajach i 11 cudów świata! Royal Caribbean zaprasza Państwa w pierwszy w historii rejs dookoła świata, który potrwa w sumie 275 dni!

Ultimate World Cruise to epicka przygoda, dzięki której odwiedzą Państwo wszystkie siedem kontynentów. Wyprawa statkiem Serenade of the Seas to najdłuższy i najbardziej wszechstronny rejs na świecie, który rozpocznie się i skończy w Miami 10 grudnia 2023 r. i 10 września 2024 r.

– To rejs ponad rejsami – mówi Michael Bayley, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean International. – Teraz bardziej niż kiedykolwiek ludzie postanowili podróżować po świecie i nadrobić stracony czas. Podróżującym zadającym sobie pytanie, gdzie powinni się udać, mówimy po prostu: wszędzie!.

Zainteresowani rejsem mogą dokonać rezerwacji na całość lub wybrać jedną z czterech ekspedycji – do obu Ameryk, Azji i Pacyfiku, na Morze Śródziemne i do Europy Północnej.

Around the Horn”, czyli ekspedycja do obu Ameryk i na Antarktydę
Termin: 10.12.2023 – 11.02.2024

Ta jedyna w swoim rodzaju podróż rozpoczyna się w Miami, światowej stolicy rejsów wycieczkowych i wyznacza kurs na idealne z pocztówek miejsca na Karaiby – takie jak wyspy ABC (Aruba, Bonaire i Curacao). Karaibska przygoda to preludium przed wyruszeniem na wysadzaną lodowcami Antarktydę i wokół groźnego Przylądka Horn. 
Po drodze podróżni mogą podziwiać cztery oszałamiające cuda świata w Ameryce Środkowej i Południowej, w tym Chichen Itza w Cozumel w Meksyku, największa rzeźba w stylu art deco na świecie, Chrystus Odkupiciel, w Rio de Janeiro, gdzie będą świętować Sylwestra, oraz największy system wodospadów na świecie, czyli wodospad Iguazu w pobliżu Buenos Aires w Argentynie. Jeden z najbardziej kultowych symboli starożytnej cywilizacji Inków i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Machu Picchu, czeka z kolei w Peru.

Cuda Azji i Ekspedycja na Pacyfik
Termin: 11 lutego – 9 maja 2024

Udamy się w podróż po Oceanii, Azji i poza nią. Będzie można odkryć piękno znanych na całym świecie górzystych krajobrazów Wysp Hawajskich i czarnych piaszczystych plaż. Potem popłyniemyą na południe do Moorea i Tahiti w Polinezji Francuskiej, by zakosztować szafirowego nieba i krystalicznie czystej wody. Odwiedzimy Nowa Zelandię, w Australii będziemy nurkować w Wielkiej Rafie Koralowej – to jedyny żywy ekosystem na ziemi, widoczny z kosmosu. 
Wizyta na indonezyjskiej wyspie Bali będzie poprzedzona zwiedzaniem dwóch szczególnych azjatyckich cudów świata – Wielkiego Muru Chińskiego i Taj Mahal. Będziemy też w w Malezji i Wietnamie. W Japonii odwiedzimy Tokio, Osakę i wypoczniemy na tropikalnych plażach Okinawy. 

Skarby Bliskiego Wschodu 
9 maja – 10 lipca 2024 

Tę ekspedycję rozpoczniemy we wspaniałym Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Egipcie, na Bliskim Wschodzie i nad Morzem Śródziemnym wybierzemy się na odkrywanie starożytnych zabytków i innych cudów świata z czasów cesarzy i faraonów – jak zaginione miasto Petra w Jordanii, piramidy w Gizie w Egipcie, Świątynia Artemidy w Efezie w Turcji czy Koloseum w Rzymie. Możemy zobaczyć też mniej uczęszczane jak grecka Olimpia, niegdyś sanktuarium ku czci Zeusa i miejsce pierwszych igrzysk olimpijskich. A także perłę Adriatyku — Split w Chorwacji oraz Cannes i Prowansja nad francuskim wybrzeżem Morza Śródziemnego. 

Stolice Kultury
Termin: 10 lipca – 10 września 2024

Ostatni etap naszego Ultimate World Cruise to wciągające, kulturalne doświadczenie, które rozpoczyna się na Morzu Śródziemnym. Odkryjemy genialną architekturę Barcelony, w tym słynną Sagradę Familię Antoniego Gaudiego i kapryśny Park Guell. Będziemy się też delektować nowymi smakami na różnych kontynentach — takimi jak przepyszny lunch w paryskim bistro czy kolacja z tadżinem i miętową herbatą w Maroku. Na Północy Europy odwiedzimy skandynawskie stolice i wybrzeża Bałtyku, a w Norwegii zobaczymy majestatyczne fiordy. Z kolei podczas wizyty na Islandii zanurzymy się w wodach geotermalnych Błękitnej Laguny. Po przepłynięciu przez Atlantyk, tuż przed powrotem do Miami czeka nas zwiedzanie Nowego Jorku.


Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć nie więcej!Katalog 24/25