Superszybki internet na statkach Royal Caribbean

Flota statków Royal Caribbean zaoferuje na swoich pokładach szerokopasmowy internet satelitarny. Na pierwszy ogień pójdzie flagowy największy na świecie Oasis Of The Seas.

Do tej pory usługa dostępu do internetu, świadczona drogą satelitarną na morzu pozostawiała wiele do życzenia: połączenia via GSM on Ships zapewniają niską przepustowość, są tez podatne na zmiany satelitów w trakcie rejsu. Jak informuje USA Today, jeden z największych przewoźników Royal Caribbean podpisał umowę z O3b, globalną siecią usług satelitarnych. Dzięki temu już na początku przyszłego sezonu cruizowego flagowy okręty floty, największy na świecie, zabierający na pokład prawie 5,5 tysiąca pasażerów Oasis Of The Seas będzie wyposażony w szerokopasmowy dostęp do internetu.

Według szefa Royal Caribbean, Adama Goldsteina, firma chce dostarczyć swoim gościom takich samych udogodnień, z jakimi stykaja się na lądzie. Zdaniem Steve’a Collara, prezesa O3b Networks, dzięki wielomilionowej inwestycji internet oferowany na morzu będzie wielokrotnie szybszy od dostępnego dzisiaj, czterokrotnie obniży się tzw. Ping, czyli czas, jaki upływa od kliknięcia myszką a odpowiedzi z serwera gdzieś na świecie.

Katalog 24/25