Quantum of the Seas. Takiego statku jeszcze nie było

Już niedługo w Royal Caribbean zacznie pływać nowy statek nowej klasy Quantum of the Seas. Jego wyjątkową atrakcją będzie North Star – specjalna kapsuła na wysięgniku, przypominająca nieco gondolę narciarską, w której pasażerowie będą mogli podziwiać statek i morze z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Quantum of the Seas będzie pierwszym statkiem nowej klasy Quantum, który pojawi się w rozkładzie Royala Caribbean już w przyszłym roku. Kolejny, siostrzany statek Anthem of the Seas, wejdzie do służby rok później. Jednostka niemal dorównuje swoją długością największym statkom pasażerskim na świecie Oasis of the Seas i Allure of the Seas (360 metrów) – ma 348 metrów.

https://youtu.be/hScXsWCW0uE

Quantum of the Seas będzie rozwijał prędkość 22 węzłów, będzie mógł zabrać na pokład maksymalnie prawie pięć tysięcy pasażerów. Budowany jest w niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu. Do dyspozycji pasażerów będzie prawie 2100 kajut, z czego 1570 będzie z balkonami, a 373 kabiny wewnętrzne będą wyposażone w system Virtual Balcony – dzięki plazmowym ścianom będziemy mieć widok na to, co dzieje się na zewnątrz.

Na Quantum of the Seas znajdą sie też specjalne wielkie wielopoziomowe przestrzenie Two70, pozwalające na spędzanie czasu z widokiem 270 stopni. W Seaplexie z kolei będzie można wziąć udział w znanych z wesołych miasteczek wyścigach zderzających się „bumber cars”, będą też rozrywki cyrkowe.

Quantum of the Seas

Największą i niespotykaną do tej pory na żadnym innym statku atrakcją będzie North Star – specjalna, wieloosobowa panoramiczna kabina, która – unosząc sie na wielkim wysięgniku – zabierze pasażerów na wysokośc kilkudziesięciu metrów ponad poziom ostatniego pokładu statku.

https://youtu.be/dNpuiD3NIdk

 

Katalog 24/25