Południowe Karaiby. Jeden z najpiękniejszych zakątków świata

Południowe Karaiby są jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów Morza Karaibskiego. Podczas rejsów wycieczkowych turyści mogą poznać wyspy Aruba i Curacao oraz wenezuelskie wybrzeże. Aruba i Curacao są wyspami, które dawniej wchodziły w skład Antyli Holenderskich.

Niewielkie wysepki leżące u wybrzeży Wenezueli słyną z malowniczych krajobrazów i ciekawych zabytków. Willemstad jest stolicą wyspy Curacao, widniejącą na liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Miasto zyskało miano małego Amsterdamu ze względu na kolonialną zabudowę budzącą zachwyt turystów. Drugim znanym ośrodkiem turystycznym jest Oranjestad.

Curacao

Na wyspie Curacao rozciągają się nizinne krajobrazy. W północno-zachodniej części wysepki wznosi się wzgórze Sint Christoffelberg będące celem wielu wycieczek. Curacao jest zamieszkiwane głównie przez Kreoli. Wyspa należy do słabo zurbanizowanych obszarów. Willemstad pełni rolę głównego ośrodka miejskiego. W ośrodku turystycznym znajduje się port wolnocłowy i handlowy oraz międzynarodowy port lotniczy. Pozostałe miejscowości mają niewielkie znaczenie, choć są atrakcyjne pod względem turystycznym, np. Santa Catharina.

Aruba

Aruba jest terytorium zamorskim Holandii, czerpiącym dochody głównie z turystyki. Wiele biur podróży oferuje wczasy na Arubie. Wyspa słynie z piaszczystych plaż i raf koralowych oraz nizinnych krajobrazów. Znajdują się tam dwa porty lotnicze oraz ważne morskie porty, m.in. Barcadera. Oranjestad i Sint Nicolaas są głównymi ośrodkami miejskimi holenderskiego terytorium zamorskiego. Oranjestad pełni rolę stolicy oraz jest centrum handlowym. W największym mieście Aruby mieszczą się port morski i lotniczy. W okolicy znajdują się liczne morskie kąpieliska.

Wybrzeże Wenezueli

Na skąpanym w słońcu wybrzeżu Wenezueli znajduje się miasto Guaira. Nieopodal kurortu leży stolica wspomnianego kraju. Caracas jest oddzielone od wybrzeża pasmem Kordyliery Nadbrzeżnej. Nad miastem wznosi się Monte Avila. Na trasie wycieczek na wybrzeże Wenezueli zwykle znajduje się stare miasto stolicy tego kraju. Zabytkowa zabudowa obejmuje Plac Simona Bolivara, który otaczają reprezentacyjne gmachy parlamentu i uniwersytetu oraz siedziba prezydenta. Na wybrzeżu znajduje się wiele kąpielisk, między innymi Arapito i Macuto, które wspólnie tworzą strefę wypoczynkową miasta. Caracas jest ważnym ośrodkiem turystyki, podobnie jak Guaira.

Rejsy wycieczkowe na Karaiby

Lazurowe wody Morza Karaibskiego, piaszczyste plaże i fascynująca kultura towarzyszą turystom odbywającym rejsy na statkach wycieczkowych. Podróże statkiem do Południowych Karaibów są niezwykłym doświadczeniem. Cruising jest dziedziną turystyki, która dynamicznie się rozwija, a atrakcyjne oferty są proponowanują również polskie biura podróży. Osoby zainteresowane wycieczką do pięknego zakątka świata powinny zapoznać się z ofertą biura BeeFree na lato 2014.

Katalog 24/25