Rejs wycieczkowy

Pierwszy raz na rejsie? Nasz poradnik!

Pierwszy raz na rejsie – poradnik! Gratulacje! Wybór rejsu to zawsze dobra decyzja ;) Zanim przystąpisz do podróży zapoznaj się z podstawowymi poradami.

– Wybierając rejs pamiętaj, że ceny są dynamiczne i potrafią zmieniać się każdego dnia. Tak samo miejsca na daną kategorię kabiny mogą skończyć się w każdej chwili.

– Zakładając rezerwację zawsze możesz skorzystać z pomocy naszego opiekuna. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 224553848. Opiekun pomoże wybrać statek, destynację i dokonać rezerwacji.

Dokonanie rezerwacji pozwala zatrzymać wybraną cenę. Aby utrzymać rezerwację należy ja potwierdzić, wpłacając depozyt w wyznaczonym czasie. Płatności można dokonać karta lub przelewem. Jeśli chcesz otrzymać fakturę na firmę zgłoś to wcześniej sprzedawcy.

– Jeśli posiadasz już swój numer rezerwacji koniecznie pobierz na telefon aplikację Royal Caribbean International. Znajdują się tam wszystkie informacje o Twoim rejsie.

– W aplikacji możesz dokupić pakiet wifi, pakiety napojów alkoholowych i gazowanych, wycieczki fakultatywne oraz wiele innych udogodnień. Płatności za nie dokonuje się bezpośrednio u armatora kartą, korzystając z systemu aplikacji.  

– W aplikacji możesz także rezerwować atrakcje na pokładzie statku.

Kupując bilety lotnicze na rejs pamiętaj, by dolecieć dzień wcześniej. Samolot może się spóźnić, a na statku trzeba być punktualnie. Przylatując dzień wcześniej ograniczasz ryzyko.

Na około miesiąc przed rejsem możesz dokonać odprawy online za pomocą aplikacji. Musisz zrobić i załączyć zdjęcia paszportów. Wybierasz też widełki czasowe wejścia na pokład. Pamiętaj żeby być punktualnie.

Przed rejsem Twój opiekun wyśle Ci dokumenty rejsowe. Należy mieć je wydrukowane przy sobie podczas wchodzenia do terminalu portowego. Na końcu dokumentów znajduje się zawieszka bagażowa, którą należy przekazać w terminalu obsłudze wraz z walizką.

Na statku Twoim identyfikatorem jest otrzymana karta Sea Pass. Należy zawsze mieć ją przy sobie. Karta jest zarazem dokumentem, kluczem do pokoju jak i portfelem. Wszelkie dodatkowe udogodnienia nabijane są na kartę Sea Pass. Na koniec rejsu należy rozliczyć się w recepcji. Zapłacić można swoją kartą lub walutę USD. Można też za pomocą aplikacji podpiąć kartę kredytową do rezerwacji. Blokady zostaną wtedy założone automatycznie.

– Kończąc rejs statek przybija do portu w godzinach wczesnoporannych. Kabiny są zwykle dostępne do 7:30. Jest więc czas na zjedzenie śniadania i opuszczenie statku. Możesz spokojnie wracać samolotem tego samego dnia. 

Katalog 24/25