Opieka medyczna za granicą z ubezpieczeniem Assistance

Ubezpieczenie Assistance gwarantuje pomoc ze strony ubezpieczyciela na wypadek niekorzystnych wydarzeń losowych. Rodzaj wsparcia zależy o szczegółów zawartej umowy, innej pomocy należy spodziewać się w przypadku wykupienia ubezpieczenia komunikacyjnego, innej w przypadku ubezpieczenia domowego, a jeszcze innej w ubezpieczeniu turystycznym. To ostatnie jest szczególnie ważne podczas wyjazdów zagranicznych, a szczególnie aspekt opieki medycznej, ponieważ jakikolwiek problem zdrowotny może stać się przeszkodą w ukończeniu wakacji i powrocie do kraju.

Assistance – znaczy pomoc

Wykupienie turystycznego ubezpieczenia Assistance jest bardzo dobrym pomysłem podczas wyjazdów za granicę. Nagłe wypadki, to nie tylko nieszczęśliwe, groźne dla życia sytuacje. Czasami trywialny ból zęba, ból brzucha czy drobne urazy potrafią zepsuć cały wakacyjny wyjazd. Uchronić się przed nimi nie da, można za to przeciwdziałać ich skutkom, jednak do tego potrzebna jest profesjonalna pomoc ze strony ubezpieczyciela.

Liberty Direct oferuje wachlarz usług z zakresu świadczeń zdrowotnych, potrzebnych podczas wyjazdów turystycznych. Ubezpieczenie Assistance występuje w kilku wariantach o różnym stopniu zaawansowania, co umożliwia dobranie odpowiedniego typu ubezpieczenia do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Każdy typ umowy obejmuje najważniejsze usługi, takie jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), organizację i pokrycie kosztów wizyt lekarskich, leczenia i hospitalizacji. Dzięki ubezpieczeniu zapewniony jest również transport medyczny, w tym umożliwienie bezpiecznego powrotu do kraju. Ból zęba i infekcje w obrębie jamy ustnej może nie są powodem do tego by przerwać wyjazd do innego kraju, jednak mogą być na tyle uciążliwe, by zepsuć całą przyjemność z wakacyjnej wyprawy. W Liberty Direct podstawowe ubezpieczenie obejmuje również organizację i pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego. Istotną, z punktu widzenia rodziny ubezpieczonego turysty, jest możliwość zorganizowania i opłacenia przez Liberty Direct kosztów podróży osoby towarzyszącej, podczas hospitalizacji osoby ubezpieczonej.

Dodatkowe świadczenia w rozszerzonych wariantach ubezpieczenia

Koleje, rozszerzone warianty ubezpieczenia turystycznego w Liberty Direct obejmują takie świadczenia jak organizację i pokrycie kosztów leczenia związanego z ciążą. Umożliwia też powrót do kraju lub kontynuację zaplanowanej podróży. Ubezpieczenie zapewnia opiekę i transport niepełnoletnich dzieci, oferuje również kierowcę zastępczego lub w razie potrzeby – pomoc prawną. Można liczyć na pomoc w razie utraty bagażu i ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Czas ubezpieczenia jest elastyczny, może obejmować wyjazd od 1 do 60 dni, po tym czasie, jeżeli wyjazd jest dłuższy, należy ponownie wykupić polisę. Ubezpieczenie jest aktywne od pierwszego dnia wykupienia polisy i opłacenia składki, w przypadku wyjazdu zagranicznego okres ochronny zaczyna się po 3 dniach. Warto wiedzieć, że jedną polisą można objąć maksymalnie 9 osób.

Szczegóły oferty znajdują się na stronie internetowej Liberty Ubezpieczenia.

Katalog 24/25