Dlaczego Tajlandia last minute to najlepsza opcja na wakacje?

Piękne plaże, krajobrazy znane z filmowych scen, jedna z najbardziej aromatycznych kuchni na świecie, a do tego serdeczni i pomocni Tajowie. Mnogość atrakcji pozwala podjąć tutaj aktywny wypoczynek, a nieskończona ilość wysepek – znaleźć swoje miejsce i zatopić się w tym bajkowym klimacie wraz z ulubioną książką. Brzmi jak idealny plan na udany urlop? Koniecznie sprawdź dlaczego powinieneś najbliższe wakacje spędzić właśnie w Tajlandii!

Wakacje dla każdego 

Odnajdzie się tutaj każdy. Bez względu na to czy jesteś zmęczony obowiązkami i monotonią codziennych wydarzeń czy rozglądasz się za miejscem na wypoczynek rodzinny – Tajlandia przyjmie z otwartymi ramionami każdego. Podobnie jeśli szukasz idealnej destynacji do spędzenia aktywnych wakacji, bardzo dobrą opcją będzie właśnie Tajlandia. Last minute czy wakacje zaplanowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – obie te opcje warto rozważyć, planując wyjazd. Ze względu na niezliczoną ilość połączeń lotniczych, które można wziąć pod uwagę przy kreowaniu wizji idealnych wakacji, pozwala dokładniej przyjrzeć się podróży na ostatnią chwilę. Na rynku turystycznym dostępne są zarówno połączenia czarterowe jak i rejsowe, z przesiadkami. W przypadku lotu bezpośredniego bardzo często można skorzystać z atrakcyjnej ceny biletu na kilka dni przed wylotem, jeśli biuro czarterujące samolot nie sprzedało wszystkich miejsc. Należy jednak pamiętać, że tych miejsc jest mało i planując wakacje w grupie przyjaciół lub z rodziną, nie wszyscy będą mogli z tej promocji skorzystać. Na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się jeśli podróżujesz w pojedynkę lub z partnerem.

Rodzinny wypoczynek 

Ten atrakcyjny pod wieloma względami kierunek to także idealne miejsce na spędzenie wymarzonego urlopu w gronie rodzinnym. Piaszczyste plaże, łagodne zejście do morza, niewysokie fale – pozwalają spędzić dzieciom czas tak, jak lubią. Korzystny dla maluchów jest również klimat, który w okresie ferii zimowych jest o wiele bardziej znośny niż w pozostałej części roku, a gwarancja dobrej pogody, nie popsuje plażowania i zażywania kąpieli w ciepłym morzu. I choć dla wielu ludzi kuchnia tajska wydaje się zbyt aromatyczna, bazująca na owocach morza, restauracje – głównie te hotelowe, przygotowują specjalne menu dla dzieci i turystów przybywających z Europy. Jest ono lżejsze dla naszych żołądków a także idealnie dostosowane na potrzeby dzieci – kolorowe, smaczne i pożywne! Rodzinom aktywnym, ze względu na sporą ilość miejsc do zobaczenia, również spodoba się Tajlandia. Last minute w tym przypadku nie będzie wiązało się z koniecznością odmówienia sobie niektórych atrakcji na przykład ze względu na brak dostępnych biletów. W Tajlandii większość atrakcji można zarezerwować będąc już na miejscu.

Dla kogo last minute?

To oferta skierowana głównie do tych, którzy od momentu podjęcia decyzji do wyjazdu potrzebują dosłownie chwili, aby spakować walizki i wyruszyć w podróż. Podróżujących do Tajlandii nie powstrzyma nawet konieczność posiadania wizy – jeśli udajemy się do tego kraju w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 30 dni, wizę otrzymamy na lotnisku. Nie ma również obowiązku szczepień. Należy jednak pamiętać, że odwiedzając ten kraj przy okazji podróży z Laosu, Kambodży, Malezji czy Birmy, po przekroczeniu granicy, na terenie Tajlandii możemy przebywać do 15 dni.

Jeśli planujesz wyjazd niskobudżetowy, trasę jesteś w stanie zaplanować w kilka dni i nie przeraża Cię konieczność trzymania ręki na pulsie, aby upolować najlepszą okazję i podjąć decyzję o wyjeździe w kilka chwil, Tajlandia last minute jest również dla Ciebie!

Katalog 24/25