3 powody, dla których warto odwiedzić Hiszpanię

Sądzisz, że Hiszpania to miejsce tak samo zatłoczone, jak przereklamowane i nie warto obierać go na cel wakacyjnych podróży? W takim razie poznaj 3 powody, dla których nie tylko warto, ale wręcz trzeba zawitać do malowniczej Hiszpanii!

Hiszpania to państwo, którego zarówno klimat, jak i mieszkańcy charakteryzują się gorącym, pełnym namiętności temperamentem. Spotkasz tu ludzi oraz odwiedzisz miejsca, które stanowią żywy dowód na to, że życiem nie tylko można, ale wręcz trzeba się cieszyć. Nie wierzysz? W takim razie czym prędzej wykup jedną z wycieczek (np. https://r.pl/hiszpania/) i przekonaj się na własnej skórze, że Hiszpania potrafi oczarować nawet najbardziej sceptycznie nastawione do niej osoby. Jednak zanim zaczniesz pakować walizki, poznaj 3 powody, dla których warto odwiedzić ten piękny, słoneczny kraj.

Wspaniała atmosfera

Jeśli jesteś spragniony słońca, dobrej zabawy i przysłowiowych, pozytywnych wibracji, to Hiszpania z całą pewnością okaże się dobrym wyborem. W ciągu dnia – nawet pomimo względnego pośpiechu, jaki obecny jest w większych miastach – ciężko dostrzec wśród tłumu osobę… niezadowoloną. Hiszpanie są bowiem narodem, który jak żaden inny potrafi cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami. Jeśli jednak sądzisz, że wspomniane, pozytywne wibracje znikają z tutejszych ulic wraz z nadejściem nocy, to jesteś… w dużym błędzie. W praktyce bowiem to właśnie po zachodzie słońca rozpoczyna się prawdziwa zabawa! W przypadku miast takich jak Barcelona, Madryt, Walencja czy Sewilla nocne życie uznawane jest za swego rodzaju normę; tutaj zarówno kluby, dyskoteki jak i przytulne knajpki czy nawet restauracje zamykane są często dopiero wraz z nadejściem pierwszych promieni słońca.

Przepyszne jedzenie

Jeśli jadąc do Hiszpanii masz zamiar zrzucić kilka kilogramów to z góry uprzedzamy, że szansa na powodzenie tego przedsięwzięcia jest raczej znikoma. Hiszpania jest bowiem krajem, w którym każdy posiłek – nawet ten najmniejszy – stanowi prawdziwą ucztę dla podniebienia. Wśród tradycyjnych dań wymienić należy przede wszystkim popularną paellę oraz tortillę, przy czym ta ostatnia podawana jest w postaci omleta przygotowywanego z dodatkiem ziemniaków, warzyw, wędlin bądź też kiełbas.

Hiszpanie nie jadają zup w postaci płynnej; zamawiając ten typ dania w jakiejkolwiek restauracji oczekiwać należy raczej zawiesistego kremu. Do najpopularniejszych dań tego rodzaju zalicza się przede wszystkim chłodnik na bazie migdałów ajo blanco czy sopa de pascado, czyli zupa rybna. Rzecz jasna na hiszpańskich stołach nie brak różnego rodzaju sałatek i owoców; te ostatnie podawane są również jako deser do dań głównych. A do picia? Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim lekkie wino sangria, serwowane zawsze z pokrojonymi na kawałki owocami oraz lodem. Z kolei królem napojów bezalkoholowych jest tutaj horchata de chufa, czyli koktajl z cibory jadalnej.

Jedyne w swoim rodzaju plaże

Jeśli kochasz słońce, piaszczyste plaże i niemalże lazurowe wody morza, to tutejsze plaże z pewnością przypadną ci do gustu. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć trzeba ponad 10 – kilometrową plażę zlokalizowaną w Alcudii na Majorce, Playa del Inglés na wyspie Gran Canaria, plaże znajdujące się w kurorcie Corralejo na Fuerteventurze czy też wielokilometrowe plaże kurortu Puerto Del Carmen położone na wyspie Lanzarote.

Katalog 24/25